cestanadejezivota.cz | Pexeso naděje
20393
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-20393,hazel-core-1.0.7,mltlngg-cs_CZ,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.1.1,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Pexeso naděje

 

Od začátku ruské invaze jsme v rámci pomoci obětem války zažili bezpočet dětského utrpení a otřesná zranění způsobená převážně tzv. motýlkovými minami. Jejich zákeřnost spočívá v tom, že svým tvarem přitahují pozornost obzvláště dětí. Přes 438 dětí již bylo zabito, 842 zraněno. Doposud v této oblasti ale nefunguje žádná osvěta. To jsme se rozhodli změnit a vytvořit vzdělávací materiál – pexeso pro prevenci ohrožení na životech ukrajinských dětí. Obrázky vytvořené ve spolupráci s pyrotechniky představí dětem všechna základní nebezpečná zařízení používaná v této válce, s přiřazeným vysvětlením (v češtině a ukrajinštině) o jaké nebezpečí se jedná a hlavně jak se v daný okamžik zachovat. Pexeso bude zdarma distribuováno po celé ČR rodinám a komunitám pracujícím s ukrajinskými uprchlíky ve snaze rozšírit povědomí o nebezpečí co nejvíce. Podpoříme také následné zapojení dalších nevládních subjektů pro rozšíření pexesa dále na Ukrajinu pod podmínkou, že pexeso bude distribuováno zdarma.

 

Díky rozrůstajícím se aktivitám jsme také častěji oslovováni dětskými domovy, komunitními centry které ať už mají ubytované uprchlíky ve svých prostorech tak také pomáhají vnitřním uprchlíkům začít nový život v klidnějších oblastech země.

 

Category

Probíhající sbírky