cestanadejezivota.cz | Nohy v suchu
164
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-164,hazel-core-1.0.7,mltlngg-cs_CZ,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.1.1,select-theme-ver-4.7,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Nohy v suchu

 

„Bahno se ti lepí na boty, oblečení, výstroj. Je všude. V oblečení, které je nacucané bahnem jako houba vodou, jsi několik dní, minimální šance se ohřát. A boty ? Ty máš promočené téměř okamžitě…

Jsi pěšák. Denně nosíš na jedné botě i 3 kg bláta. Nemáš se kde přezout, vzít si suché prádlo, bahno se ti dostává na kůži. Nohy mrznou, i když je např. 5 stupňů nad nulou. Po deseti dnech nemůžeš bolestí chodit, vznikají otevřené rány a do nich se dostává infekce. Nohy černají a od lékaře slyšíš, obě nohy musíme uřezat. Je ti 34 let a jsi z pěší jednotky.“

Kdo z Vás si tohle zažil, ať už na rybách, horách nebo při jakékoliv jiné příležitosti, ví, jak je to nepříjemná zkušenost. A to v takovém prostředí býváme (až na výjimky) jen omezeně dlouhou dobu.

Proto jsme vyslyšeli žádosti našich kamarádů, kteří pomáhají civilistům i vojákům, a rozhodli jsme se sehnat jim co nejvíce gumáků (nebo holínek).

Pomůžete nám s tím?

 

Komu pomůžeme?

Právě těmto lidem jsou tyto holínky určeny. Půjdou všem potřebným, kteří své okolí neopustili a podílí se na obraně vlasti nebo obnovují zničená městečka a vesnice na východě země.

A výsledek?

Kromě velmi praktické formy pomoci pro práci v bahnitém a vlhkém prostředí znamená tato sbírka i jistou investici do budoucna. Předejdeme díky ní také různým onemocněním, od chřipky, přes onemocnění pohybového aparátu, jako je například tzv. zákopová noha, až po úplnou a dlouhodobou neschopnost člověka se hýbat.

 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Z vybraných peněz nakoupíme v několika etapách zateplené holínky „HOLÍNKY DRY WALKER VYSOKÉ“. Ke každému páru navíc přidáme náhradní zateplenou vložku a zimní ponožky.

– nákup holinek 2+1 zdarma

– pokrytí nákladů na přepravu a dopravu k potřebným, včetně administrativních výdajů

-nákup vložek

Skvělou zprávou je, že firma turpil.cz nám vyšla vstříc a za každé dva zakoupené páry přiloží pár zdarma. Ruku v ruce s tím, se firma Zapo rozhodla, že ke každému páru obuvi přiloží také pár ponožek.

Category

Probíhající sbírky